ספרה הראשון של הסופרת חנה גרנות, חמש דקות איתך, שראה אור בחודש שחלף (יוני 2021) בהוצאת ספרא, סדרת דלת – בעריכת ציפי שחרור – הודפס כבר במהדורה שנייה!
בעקבות הצלחת הספר בקרב הקוראים, אנו מציעים את הספר במחיר מפתיע של 45 ש"ח!!
 לחברי האיגוד ואוהבי הספר באשר הם.
ראו מטה ביקורת של ד"ר חיה כהן על הספר החדש.
ומידע על הדרכים לביצוע הרכישה.


חמש דקות איתך / חנה גרנות
הוצאת ספרא – 2021.
חנה גרנות, עובדת אל-על לשעבר, חושפת באומץ-לב ובכישרון כתיבה יוצא דופן, את הגיהנום שעבר עליה ועל משפחתה, ועדיין עובר, בהתמודדות עם האסון שחוותה כאשר בנה הצעיר דורון (שם בדוי) שם קץ לחייו בגיל 19.5, בהיותו בשירות צבאי, בשל אהבה נכזבת.
בסדרת סיפורים קצרים, שרובם עוסקים בנושא, היא מתארת את ההיכרות בין בנה לבין חברתו, בתיווך אחד מחבריו, שבגד באמונו, חיזר בעצמו אחר אותה נערה, וגרם לפרידה ביניהם. הדבר שבר את לבו הרגיש והמאוהב של בנה, שטען בעבר, כי אין שום דבר ששווה למות למענו.
הסיפורים ערוכים ללא סדר כרונולוגי, וחנה מעבירה אותנו במסע חייה במנהרת הזמן, קדימה ולאחור, כאשר דמיון ומציאות מתערבבים זה בזה.
הסיפורים מסופרים מנקודת הראות של הבן, האם, האחות, וגם אלה מיתולוגית שמצטרפת אליהם כשהיא עוקבת אחר הבן, ושותפה לחוויותיו האינטימיות.
הסופרת בוחנת את יחסיה עם בנה מאז שהיה ילד ועד לבגרותו, גם כדי להבין האם טעתה בכל מה שקשור לקשר איתו, ותוהה האם יש מקום לרגשות אשמה שבאופן טבעי מתלווים למקרה כזה.
מתוך הכתוב עולה, כי חיי המשפחה שניהלו ההורים עם הבן ושתי אחיותיו הגדולות ממנו, לפני המקרה, היו חמים, הדוקים ותוססים. לא היה שום רמז למה שעתיד לקרות.
אהבתה של האם לבנה היתה עזה, והיא הקדישה לו ולמשפחה את מירב זמנה, למרות עבודתה מחוץ לבית, והמטלות הרבות שהמתינו לה לאחר חזרתה מן העבודה. גם האב היה שותף למאמץ הגיבוש המשפחתי והתקשה מאוד להתמודד עם האובדן.
הילד קיבל תשומת-לב, חום ודאגה ואולי פינוק יתר, כמו שאבחנה והזהירה המטפלת.
דורון היה סקרן, אינטליגנט, חכם, אבל לדבריה של חנה, גם עקשן ותחרותי. היה לו קשה להפסיד במשחקים בין בני המשפחה.
כשהיא הולכת לקוראת בקפה בעצת המטפלת של ילדיה, היא שומעת מפיה צרחה מבהילה אבל מגדת העתידות מסרבת לומר לה מה ראתה בכוס הקפה.
לאחר שנעלם מחייה, מנסה האם לתקשר עם בנה בדרכים רוחניות, מיסטיות, וגם הבן מבקש סליחה מאמו על הצער שגרם לה. הוא עוקב בריחוף, אחר תנועותיה בחיי היום יום, מקשיב לבכי שלה, ממקומו החדש בחיק הנשמות בחלל. הוא מצטער שהיה פזיז מידי בהחלטתו לשים קץ לחייו ובמבין שהיה אפשר להירפא מאהבה נכזבת.
הוא מבקש ליצור קשר עם אמו ומבקש ממנה במכתב מסתורי, להגיע לפגישה איתו בגן הדינוזאור שהקימו לזכרו. הפגישה תארך לדבריו, חמש דקות בלבד. האם מגיעה לפגישה…. ואת הסיום קיראו לבד.
בסיפור מטלטל נוסף מגלה הכותבת, באומץ לב, סוד מעברה כילדה בתל-אביב, כשעברה תקיפה מינית. היא מתארת את המקרה בפרטי פרטים מצמררים ומזעזעים.
הסיפורים כתובים בעוצמה כל-כך גדולה, כנים, אמיצים, שלא יכולתי להניח את הספר מהיד ובלילה לבן אחד קראתי כמעט את כולו. לאחר מכן – לא יכולתי להירדם ולהירגע מהסערה שהתחוללה בלבי.
גילוי נאות. אני מכירה את הכותבת ועובדה זו כמובן מעצימה את העצב, אבל גם ללא היכרות אישית, הספר מעורר הזדהות והשתהות על האופן המדוייק שבו היא מתארת את ריגשותיה בזהירות ובאיפוק כדי לא להכביד מידי על הקורא. משפחות שאיבדו את יקיריהן יכולות לשאוב עידוד וכוח בהתמודדות עם כאבן.
ספר מומלץ לקריאה, מרגש, מותח, וכתוב בשפה רהוטה.
ניתן להשיג בחנויות הספרים ובקריאה דיגיטלית ברשת


אם בחרת לרכוש ספר זה, ניתן לעשות זאת כמפורט להלן:

ניתן לשלוח המחאה בדואר לכתובת איגוד כללי של סופרים בישראל, רחוב קרליבך 10, תל אביב, ת.ד 51959.

יש לרשום על גבי המעטפה את הכתובת המדוייקת של הנמען. בגוף ההודעה, יש לציין פרטי התקשרות נוחים: שם פרטי ומשפחה וכן מספר טלפון

ניתן, לחילופין, לבצע העברה בנקאית של מחיר הספר (או כמכפלת מספר העותקים שברצונך להזמין ממנו), לחשבון 78143, בנק דיסקונט (11), סניף הקריה ת"א (34).

יש לשלוח את צילום אישור ההעברה בדואר אלקטרוני לכתובת igudil@gmail.com ולציין בהודעתך, פרטי התקשרות וכתובת מדוייקת למשלוח